Padomi gaisa pacēlāju pārvadāšanai
Ne katrs gaisa pacēlājs ir radīts vienāds, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka jūs saprotat savus sīkumus.
Gaisa pacēlāji ir transportlīdzeklī uzstādītas ierīces, ko izmanto, lai palīdzētu darbiniekiem veikt uzdevumus paaugstinātā līmenī. Vai nu esat tos pamanījis, kad komunālo pakalpojumu uzņēmums strādā pie elektropārvades līnijas, vai varbūt uzņēmuma birojā tiek tīrīti logi. Tie ir ērti pacelšanas līdzekļi salīdzinājumā ar kāpnēm, pateicoties to mobilitātei un funkcionālajai elastībai.
Taču, pirms varat izmantot gaisa pacēlāju, lai palīdzētu jums veikt savus darbus un uzdevumus, ir jānogādā gaisa pacēlājs galamērķī. Apsveriet dažus no šiem padomiem, lai nodrošinātu, ka jūsu gaisa pacēlājs droši un droši nokļūst jūsu darba vietā. Pareizs tranzīts ne tikai nodrošina jūsu aprīkojuma drošību, bet arī jūsu un jūsu kolēģu operatoru drošību. Iekļauta arī informācija par gaisa pacēlāju darbības riskiem un to, kā pārbaudīt gaisa pacēlāju optimālu darbību.
1. Skatiet savu darbības rokasgrāmatu
Ne katrs gaisa pacēlājs ir radīts vienāds, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka jūs saprotat savus sīkumus. Tas ir svarīgi ne tikai tad, kad izmantojat gaisa pacēlāju, lai paveiktu savu darbu, bet tas būs ļoti svarīgi, kad jūs iekraujat pacēlāju kravas automašīnā un mēģināsit to noņemt. . Šie brīži ir ļoti svarīgi, jo nepareiza darbība var izraisīt aprīkojuma bojājumus un miesas bojājumus jums vai jūsu kolēģiem.
2. Pareizi sagatavojiet savu pacēlāju transportēšanai
Sagatavojot gaisa pacēlāju transportēšanai, pārliecinieties, ka izlice ir pilnībā ievilkta un nav izbīdīta. Ja tam ir 360 grādu pagrieziena galds, pārliecinieties, vai tam ir riteņi ar apļa galu un vai visas asis ir pilnībā ievilktas. Ja jūsu gaisa pacēlājs ir šķērveida pacēlājs, pārliecinieties, vai tas ir pilnībā nolaists un salocīts.
Nepareiza pacēlāja novietošana pirms transportēšanas var izraisīt negadījumu, sabojāt pacēlāju un, iespējams, savainot sevi un apkārtējos.
3. Sadursmju un citu negadījumu novēršana pārvadāšanas laikā
Ja jūsu pacēlājam ir pagrieziena galds, pārliecinieties, vai tas ir pareizi nofiksēts, lai transportēšanas laikā tas negrieztos un šūpoties. Arī tas var radīt bojājumus jūsu transportlīdzeklim vai pasažieriem. Sliktākais scenārijs varētu radīt kaitējumu jūsu apkārtnei, kad gaisa pacēlājs šūpojas apkārt.
4. Izvairieties no apgāšanās
Neatkarīgi no tā, vai jūsu gaisa pacēlāji atrodas vieglākā pusē vai ir smagāki nekā vairums, ir saprātīgi izmantot sasienamas ķēdes un siksnas, lai transportēšanas laikā iekārta un visas kustīgās daļas būtu nolaistas. Ja tas netiek darīts, daļas var brīvi kustēties, piemēram, pagrieziena galds, ja tas nav bloķēts, vai izlice nejauši izvirzās kādas dīvainas gadījuma dēļ. Jebkurš no šiem negadījumiem var izraisīt jūsu transportlīdzekļa un aprīkojuma bojājumus, kā arī darbinieku un apkārtējo personu traumas. Tas var arī palīdzēt novērst aizplūšanu no gaisa pacēlājiem, ja tas nav pareizi novietots uz jūsu kravas automašīnas. Vislabāk ir nodrošināt, lai jūsu piesienamās ķēdes un siksnas būtu īpaši paredzētas transportlīdzekļiem un smagām daļām.
5. Gaisa pacēlāja iekraušana un nolaišana
Iekraujot un nolaižot pacēlāju, esiet ļoti uzmanīgi un brauciet ļoti lēni, iekāpjot vai nokāpjot no kravas automašīnas. Pārliecinieties, ka jums ir viens vai divi kolēģi, kas palīdzēs jums iekāpt un nokāpt no kravas automašīnas, lai novērstu jebkādas neveiksmes. Otrais vai trešais acu pāris var arī palīdzēt pārliecināties, ka nenotiek sadursmes negadījumi, noņemot gaisa pacēlāju no kravas automašīnas un novietojot to darba vietā.
6. Starptautiskais sūtījums
Ja kāda iemesla dēļ jums ir nepieciešams transportēt savus pacēlājus uz ārzemēm vai pāri starptautiskajai robežai, vislabāk ir konsultēties ar kvalificētu kravas pārvadātāju, lai palīdzētu pārvietot šādu aprīkojumu.
Par darbībām un apmācību saskaņā ar OSHA
Pārliecinieties, vai jums vai jūsu gaisa pacēlāju operatoriem ir atbilstoša kvalifikācija, veicot atbilstošu apmācību. Ir apmācību kursi un programmas, kas var arī palīdzēt labāk sagatavot operatorus gaisa pacēlāju lietošanai. Jebkurā vietā, kur jūsu operatoriem būtu jāapgūst gaisa pacelšanas apmācība, pārliecinieties, ka viņu apmācībā ir iekļauti tādi faktori un jautājumi kā:
· Elektrības apdraudējumi, elektriskās strāvas trieciens un to novēršanas vai novēršanas procedūras;
· Kritienu un krītošu priekšmetu apdraudējumi un to novēršanas kārtība;
· Nedrošu apstākļu novērtēšana un to novēršana;
· Izpratne par gaisa pacēlāja pareizu darbību;
· Zināšanu un prasmju demonstrēšana, kā darboties ar gaisa pacēlāju pēc pareizu darbību apguves; un
· Iekārtu pārbaužu veikšana.
Pārkvalifikācija būtu jāīsteno arī tad, ja notiek nelaimes gadījumi vai tiek atklāts apdraudējums darba vietā, ko operators nav novērsis. Pareizu drošības procedūru nodrošināšana var saglabāt dzīvības, kā arī novērst aprīkojuma un apkārtnes bojājumus.
Par pareizu aprīkojuma pārbaudi
Pareiza gaisa pacēlāja pārbaude var radīt atšķirību starp optimālu darbību un avāriju uzdevuma laikā, atstājot strādnieku iestrēgtu.
OSHA iesaka pirms gaisa pacēlāja izmantošanas jebkuras darba maiņas laikā pārbaudīt šādas sastāvdaļas:
Attiecībā uz transportlīdzekli, kurā ir piekrauts gaisa pacēlājs:
· Pārbaudiet savu šķidruma līmeni (eļļas, hidrauliskās sistēmas, degvielas un dzesēšanas šķidruma līmeni) un meklējiet šķidruma noplūdes, kas varētu ietekmēt šos līmeņus.
· Pārbaudiet riteņu un riepu integritāti un spiedienu.
· Pārbaudiet, vai akumulators darbojas.
· Pārbaudiet zemākā līmeņa vadības ierīces.
· Pārbaudiet, vai stūrē un bremzēs nav defektu vai nepāra izmaiņu.
· Pārbaudiet savas gaismas, mērinstrumentus un skaņas signālu, lai pārliecinātos, ka tie darbojas pareizi.
Tie ir svarīgi drošībai, jo īpaši, ja jums ir jābrīdina citi apkārtējie par savu klātbūtni un to, ka notiek darbs.
Attiecībā uz paša gaisa pacēlāja sastāvdaļām:
· Pārliecinieties, vai visas darbības un avārijas vadības ierīces darbojas.
· Pārbaudiet, vai jums ir nepieciešamie aizsarglīdzekļi.
· Pārbaudiet hidrauliskās, gaisa, pneimatiskās, degvielas un elektriskās sistēmas.
· Pārbaudiet visas izolācijas sastāvdaļas.
· Sekojiet līdzi, vai trūkst brīdinājumu vai norādījumu marķējuma. Ja tās trūkst, tās jāaizstāj.
· Pārbaudiet bloķēšanas tapas, stiprinājumus, kabeļus un instalācijas.
· Pārbaudiet savu aizsargmargu sistēmu.
· Atrodiet trūkstošās vai brīvi pieguļošās daļas un ziņojiet par tām. Tie var izraisīt negadījumus kritienā, aprīkojuma bojājumus un traumas.
Profesionāla palīdzība aprīkojuma nosūtīšanā
Dažos gadījumos jums var būt nepieciešama profesionāla palīdzība gaisa pacēlāja transportēšanā. Izmantojot profesionālus pakalpojumus, jūs varat droši un ātri nogādāt savu aprīkojumu tur, kur tas nepieciešams, un ar trešās puses palīdzību jūs arī samazinat iespēju, ka jūsu operatori un darbinieki tiks pakļauti savainojumu riskam jūsu transportēšanas laikā. gaisa pacēlājs.
Neatkarīgi no tā, kādu gaisa pacēlāju transportēšanas veidu izvēlaties, atcerieties, ka drošībai ir jābūt jūsu augstākajai prioritātei. Izmantojot atbilstošu apmācību un drošības pasākumus, jūs varat nogādāt gaisa pacēlājus tur, kur tie ir nepieciešami darba veikšanai.